MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz BiomasaBiomasa WiatrWiatr SłońceSłońce WodaWoda

130 mln euro unijnych funduszy na OZE i efektywność energetyczną

Dodano Wt., 10/12/2013 - 11:23

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, 40 mln euro z tej kwoty zostanie przeznaczone na inwestycje w odnawialne źródła energii, z których energia będzie trafiać do sieci energetycznej, natomiast 90 mln euro to pula unijnych środków na efektywność energetyczną, w tym na produkcję energii ze źródeł odnawialnych na własne potrzeby. 

PAP cytuje Daniela Górskiego z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, którego zdaniem dzięki tak ogromnej sumie, która w ramach unijnej perspektywy budżetowej na lata 2014-2020 trafi do woj. podlaskiego, region ten czeka w najbliższych latach "rewolucja energetyczna". Wsparcie OZE i efektywności energetycznej jest zapisane w strategii rozwoju woj. podlaskiego. 

W perspektywie budżetowej na lata 2007-2013 na projekty z zakresu OZE i efektywności energetycznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Podlasia do wykorzystania było około 20 mln euro. 

W rozwój OZE i poprawę efektywności energetycznej w woj. podlaskim chce się włączyć Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie dofinansowywać tworzenie przez gminy planów niskoemisyjnych, w których wskazane zostaną lokalne możliwości rozwoju energetyki odnawialnej w oparciu o dostępne zasoby. Dofinansowanie kosztów tworzenia gminnych planów niskoemisyjnych ze środków NFOŚiGW ma wynieść do 80%. 

 

źródło: http://gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj