MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz BiomasaBiomasa WiatrWiatr SłońceSłońce WodaWoda KlastryKlastry

45 mln zł dotacji na OZE w woj. lubuskim

Dodano Wt., 04/12/2018 - 14:55

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego "Lubuskie 2020" prowadzony jest pierwszy nabór wniosków w konkursie z działania 3.1 „Odnawialne źródła energii”, typ I „Budowa nowoczesnych lokalnych źródeł OZE – elektrycznej, w tym małych źródeł wytwarzania energii z OZE – elektrycznej, wpisujących się w rozwój generacji rozproszonej, w tym podłączenie instalacji do sieci dystrybucyjnej”.

Wcześniej w ramach lubuskiego RPO 2014-2020 anulowano dwa konkursy z tego działania, dotyczące wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, a udało się przeprowadzić tylko jeden konkurs mający na celu dofinansowanie inwestycji w sieci dystrybucyjne mające służyć zwiększaniu możliwości przyłączania OZE. 15 mln zł unijnych dotacji pozyskała na ten cel Enea Operator.

Teraz inwestorzy z woj. lubuskiego będą mogli pozyskać dotacje na inwestycje w wytwarzanie energii z OZE w konkursie, w którym nabór jest prowadzony do końca tego miesiąca.

Budżet konkursu zwiększono z 30 mln zł w poprzednim, anulowanym konkursie, do 45 mln zł.

Te środki będzie można przeznaczyć na dofinansowanie do 85 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji zakładających budowę elektrowni wiatrowych, biomasowych i wodnych o mocy do 5 MW, elektrowni fotowoltaicznych o mocy do 2 MW oraz instalacji biogazowych o mocy do 1 MWe.

O dotacje mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także jednostki samorządu terytorialnego, ich związki, stowarzyszenia i porozumienia.

Przewidywany termin rozstrzygnięcia tego konkursu to połowa 2019 r. Powinien to być jedyny tegoroczny konkurs z działania 3.1 poświęconego inwestycjom w odnawialne źródła energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego "Lubuskie 2020" .

Natomiast w tym roku w lubuskim RPO pojawi się jeszcze szansa na unijne dotacje na instalacje OZE realizowane w ramach projektów termomodernizacyjnych.

redakcja@gramwzielone.pl

http://gramwzielone.pl/trendy/33938/45-mln-zl-dotacji-na-oze-w-woj-lubuskim

 

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj