MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz

Czy Polska wykorzysta swój biogazowy potencjał?

Dodano So., 05/10/2013 - 10:08 Czy Polska wykorzysta swój biogazowy potencjał?

Oprócz tego polskie społeczeństwo nie jest optymistycznie nastawiona do sąsiadowania z biogazownią, wymieniała Szymańska.

Miejscem do analizy przyszłości biogazowni w Polsce była konferencja pt.: Biogazownie szansą dla rolnictwa i środowiska, która odbyła się 3 października 2013 roku.

Z wypowiedzi ekspertów łatwo było dostrzec olbrzymi potencjał jaki drzemie w biogazownictwie. W Polscie obecnie funkcjonuje 38 biogazowni, jednak potencjalnie mogłyby powstać przy około 30 tys. gospodarstwach domowych, ponad 4 tys. oczyszczalniach ścieków, 1 tys. zakładów składowania odpadach i przy blisko 400 zakładach produkujących żywność - wyliczała Szymańska.

Wicedyrektor Departamentu Rynków Rolnych Kazimierz Żmuda, zapewnił, że ministerstwo rolnictwa popiera powstawanie biogazowni rolniczych, ponieważ pozwalają na zagospodarowanie odpadów, ochronę środowiska z jednoczesną produkcją energii. Dodatkowo wykorzystanie odpadów z własnego gospodarstwa znacznie obniża koszty jej pozyskiwania.

Janusz Pilitowski z Ministerstwa Gospodarki podsunął nadzieję, na korzystne, dla zainteresowanych produkcją biogazu, zmiany w projekcie wsparcia dla OZE.

 źródła: odnawialnezrodlaenergii.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj