MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

EDF EN planuje uruchomić kolejne farmy wiatrowe

Dodano Pt., 27/09/2013 - 10:35 EDF EN planuje uruchomić kolejne farmy wiatrowe

Liczymy na to, że najszybciej, jeszcze pod koniec 2014 roku, mogłaby zostać oddana FW Rzepin (województwo lubuskie), a następnie z początkiem roku 2015 FW Górzyca, zlokalizowana tuż obok- poinformował w rozmowie Mateusz Madej z firmy Starke Wind Polska Sp. z o.o., przejętej przez EDF EN Polska w 2012 roku i rozwijającej dla niej projekty wiatrowe. Budowa infrastruktury towarzyszącej dla obu projektów rozpoczęła się wiosną bieżącego roku, a ich łączna moc to ok. 100 MW - powiedział Madej w rozmowie. Dodał, że równolegle do budowy przygotowywane są projekty na Pomorzu, które według planów również mają zostać oddane do użytku na przełomie 2014 i 2015 roku.

Według Mateusza Madeja EDF EN dysponuje w Polsce ponadto portfelem kilkunastu projektów wiatrowych o łącznej mocy ok. 700 MW, w różnym stadium rozwoju, zlokalizowanych głównie w województwie lubuskim i na Pomorzu.

Kilka dni temu EDF EN uruchomiła farmę wiatrową w Linowie, wyposażoną w 24 turbiny Vestas i posiadającą moc zainstalowaną 48 MW. Projekt został zrealizowany przez GB Linowo 201 Sp. z o.o., spółkę należącą do EDF Energies Nouvelles od 2012 r.

W 2012 roku, w ramach strategii rozwoju w polskim sektorze OZE, EDF EN przejęła także lokalnego dewelopera - Starke Wind Polska - który na jesieni 2012 roku, dysponował portfelem projektów wiatrowych o łącznej mocy ok. 650 MW. Kilka projektów o mocy ok. 150 MW było wówczas znacznie zaawansowanych.

źródło: reo.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj