MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

Energa szuka dostawcy turbin na kolejną farmę wiatrową

Dodano Pon., 09/03/2015 - 14:29 Energa szuka dostawcy turbin na kolejną farmę wiatrową

Docelowa moc budowanej przez Energę farmy wiatrowej Przykona wyniesie 30 MW.

Wśród potencjalnych dostawców turbin na farmę wiatrową Przykona są niemiecki Siemens, duński Vestas, francuski Alstom, a także hiszpańskie Gamesa, Aldesa i Acciona oraz amerykański General Electric.

Energa przymierzała się do realizacji projektu farmy wiatrowej Przykona we współpracy z Kopalnią Węgla Brunatnego Adamów (KWB Adamów) już od roku 2009. Obie firmy podpisały wówczas list intencyjny dotyczący powołania spółki, która miała zająć się budową elektrowni wiatrowych na terenach zdewastowanych przez działalność kopalni.

Na początku 2012 r. poinformowano, że projekt zostanie wznowiony, a na jego realizację zgodził się UOKiK. Zakładano wówczas budowę elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 40 MW, a docelowo nawet 80 MW. W międzyczasie z projektu wycofała się jednak KWB Adamów, a Energa zdecydowała się na zmniejszenie planowanej mocy farmy wiatrowej Przykona do 30 MW 

Obecnie portfolio działających farm wiatrowych Energi wynosi 165 MW. Chodzi o zlokalizowane na Pomorzu projekty Karcino (51 MW, turbiny Vestas V90-3), Bystra (24 MW, 12 turbin Gamesa G90) i Karścino (90 MW, turbiny Fuhrlander MD70). 

źródło: gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj