MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

GE wprowadza na rynek nowy wydajniejszy model turbiny

Dodano Śr., 27/02/2013 - 14:51

Wysoka wydajność i zdolności produkcyjne turbiny przekładają się na wyższy zysk operatorów farm wiatrowych zlokalizowanych w obszarach charakteryzujących się niską prędkością wiatru. Nowoczesne układy sterowania pozwalają na zastosowanie wirnika o długości 120 metrów, który przechwytuje więcej energii i pozwala zwiększyć produkcję elektryczności w takich lokalizacjach. Ponadto, wyższa wieża – dzięki której gondolę można umieścić nawet na wysokości 139 metrów - pozwala instalować turbiny na gęsto zalesionych obszarach Europy czy Kanady.

„Model 2.5-120 to pierwsza turbina wykorzystująca Internet przemysłowy. Rozwiązanie to pomaga zarządzać zmiennością wiatru, a tym samym pozwala dostarczać do sieci niezawodną energię nie oglądając się na kaprysy matki natury,” powiedział Vic Abate, wiceprezes GE ds. energii odnawialnej. „2.5-120 analizuje dziesiątki tysięcy punktów danych na sekundę i integruje systemy magazynowania energii oraz zaawansowane algorytmy pogodowe, równocześnie bezpośrednio komunikuje się z sąsiednimi turbinami, technikami i klientami.”

W porównaniu z obecną ofertą GE, ta zaawansowana technologia podnosi zdolności produkcyjne farmy wiatrowej, zwiększa produktywność usług i tworzy nowe źródła przychodu dla klientów.

Na przestrzeni zeszłego roku, GE pracowało w swoich kalifornijskich zakładach nad integracją energii wiatrowej z systemami magazynowania energii. Rezultaty projektu przekonują, że wiatr może stać się przewidywalnym źródłem energii. Pierwszy prototyp 2.5-120 zostanie zainstalowany w Holandii.

Wykorzystując zaawansowane systemy sterowania, turbina 2.5-120 minimalizuje także poziomy hałasu, dzięki czemu jest w stanie spełnić nawet najsurowsze normy w tym zakresie. Dodatkowo, nowa turbina wiatrowa została skonfigurowana aby spełnić normy dla Klasy Wietrzności IEC III i DIBT WZ2. Model 2.5-120 jest dostępny w zastosowaniach 50 i 60 Hz.

  •  Turbina łączy doskonałą wydajność i duże zdolności produkcyjne w warunkach niskiej prędkości wiatru, co pozwala obniżyć koszty sprzedawanej elektryczności
  •     Model 2.5-120 GE to pierwsza tak inteligentna turbina - integruje system magazynujący, nowoczesne układy sterowania i algorytmy pogodowe
  •     Analiza i komunikacja dziesiątek tysięcy punktów danych na sekundę pozwala na zwiększenie zdolności produkcyjnych farmy wiatrowej i produktywności usług, co przekłada się na dodatkowe źródła dochodu dla klientów

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj