MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

Instalacje OZE poniżej 200 kW nie będą miały zagwarantowanych cen

Dodano Pon., 26/08/2013 - 12:31 Instalacje OZE poniżej 200 kW nie będą miały zagwarantowanych cen

Z wypowiedzi Pietrewicza jasno wynika, że system taryf gwarantowanych będzie funkcjonował, ale nie będzie on dotyczył instalacji powyżej 200 kW. Natomiast ceny energii elektrycznej dla prosumentów wyniosą 160 zł/MWh, czyli tyle samo ile zostało ujęte w małym trójpaku.

"Generalnie system wsparcia OZE, który przewidujemy, będzie opierał się na rozwiązaniach opeksowych. Natomiast z systemu wsparcia opeksowego chcemy wyłączyć energetykę prosumencką, którą chcemy wspierać poprzez rozwiązania oparte na capeksie, poprzez wsparcie inwestycyjne ze środków narodowego, wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, programów operacyjnych i innych źródeł chocby GIS" - poinformował Pietrewicz.

Rok temu Ministerstwo Gospodarki proponowało rozdzielenie instalacji na te o mocy do 40 kWe i 200 kWe. Teraz Pietrewicz informował, że cały system zostanie uproszczony, głównie po to aby stał się prosty i przejrzysty. Natomiast źródła energii zostaną podzielone na stabilne i niestabilne. Wiceminister nie określił, ile będzie współczynników korygujących liczbę wydawanych zielonych certyfikatów.

źródła: odnawialneżródłaenergii.pl 

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj