MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz BiomasaBiomasa WiatrWiatr SłońceSłońce WodaWoda

Klienci biznesowi RWE będą mogli zakupić energię elektryczną z OZE, potwierdzoną certyfikatem

Dodano Pt., 11/10/2013 - 16:02

Firmy zainteresowane korzystaniem energii wytworzonej w odnawialnych źródeł energii otrzymają certyfikaty wystawiane przez RWE Polska, STC Services, AIB lub TÜV Rheinland Polska.

 

RWE wprowadziła do swojej oferty nowy produkt, który umożliwia zakup energii ze źródeł odnawialnych potwierdzonych Gwarancjami Pochodzenia. Produkt ECO Prestige jest skierowany do grupy Klientów biznesowych, którzy będą mieli do wyboru energię pochodzącą z elektrowni wodnych, lądowych i morskich farm wiatrowych, źródeł geotermalnych lub fotowoltaiki. Mogą z niego skorzystać firmy i instytucje, których roczne zużycie energii przekracza 1,5 GWh.


Oferta ECO Prestige jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe, skierowaną przede wszystkim do firm kładących nacisk na ekologię i zrównoważony rozwój. Nasze rozwiązanie to nie tylko przyjazna dla środowiska energia, ale również dodatkowy argument, którym klienci RWE mogą wyróżnić się w swojej branży wśród konkurencji - mówi Iwona Jarzębska, dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji RWE Polska.


RWE odpowiadając na zapotrzebowanie firm i instytucji, które skorzystały z oferty ECO Prestige, pozyskuje dla nich Gwarancje Pochodzenia energii odnawialnej z wyprodukowanej na obszarze Unii Europejskiej. Ich koszt doliczany jest do końcowej stawki za MWh. Produkt można zastosować do każdego modelu zakupowego lub dowolnej oferty RWE Polska np. "Sprzedaż w transzach", co istotne bez obawy na ograniczenia wolumenowe jakie towarzyszą ofertom zielonej energii dostępnym na polskim rynku.


Zakup energii w ramach ECO Prestige potwierdzony jest certyfikatami wystawianymi przez RWE Polska, STX Services i Association of Issuing Bodies oraz TÜV Rheinland Polska. Certyfikat wskazuje okres, w którym Klient korzystał z odnawialnych źródeł energii oraz określa konkretne źródło pochodzenia energii i jest potwierdzone Gwarancjami Pochodzenia w rozumieniu art. 2 j) i 15 Dyrektywy 2009/28/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych zmieniająca i w następstwie uchylająca dyrektywy 2001/77/WE oraz 2003/30/WE (DZ.U. U.E. L.140).

źródło: odnawialneźródłaenergii.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj