MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: SłońceSłońce

Kolejny parlament z dachową instalacją fotowoltaiczną

Dodano Śr., 29/04/2015 - 16:19

Dachowa instalacja fotowoltaiczna na dachu pakistańskiego parlamentu to druga tego typu inwestycja na świecie. Pierwszą uruchomiono niedawno na dachu Knessetu.Moc instalacji fotowoltaicznej na dachu izraelskiego parlamentu jest jednak dużo niższa i wynosi 450 kW.

W uroczystości otwarcia dachowej instalacji fotowoltaicznej w parlamencie w Islamabadzie wziął udział przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping. Projekt w Islamabadzie został w całości sfinansowany i zrealizowany przez Chińczyków. Panele fotowoltaiczne dostarczył chiński producent Yingli Solar.

Szacowany roczny wolumen uzysku energii wynosi 1,6 GWh. Ocenia się, że praca instalacji pozwoli na zmniejszenie kosztów energii konsumowanej przez infrastrukturę parlamentu o ponad 275 tys. dolarów rocznie.

Na rozwoju rynku PV w Pakistanie mogą w szczególności zyskać chińskie fundusze oraz producenci sprzętu PV.

PAP podał dzisiaj, że w tym miesiącu w Pakistanie uruchomiono największą farmę fotowoltaiczną w tym kraju, której moc wynosi 100 MW i którą zbudowała chińska firma TBEA.

Inna chińska firma Zoenergy Company ma zbudować w Pakistanie jeszcze większą elektrownię fotowoltaiczną o mocy aż 900 MW. Jeśli ten projekt uda się zrealizować, będzie to największa inwestycja tego typu na świecie.

Chińskie firmy z sektora PV z pewnością ucieszyła decyzja pakistańskich władz o zniesieniu wysokich 30-procentowych ceł na import komponentów instalacji fotowoltaicznych. Reuters podał, że wprowadzenie ceł w ubiegłym roku spowodowało spadek importu paneli PV w Pakistanie z 350 MW w 2013 r. do 128 MW. 

Dodatkowo rząd Pakistanu chce wspierać rozwój rynku fotowoltaicznego oferując net-metering dla najmniejszych producentów oraz taryfy gwarantowane dla większych instalacji, a także preferencyjne kredyty. Pakistan przygotował mający funkcjonować 5 lat mechanizm preferencyjnych kredytów w wysokości do 50 tys. USD na domowe instalacje fotowoltaiczne z zabezpieczeniem w postaci hipoteki.Kolejny parlament z dachową instalacją fotowoltaiczną

źródło: www.gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj