MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz

Male zainteresowanie firm dofinansowaniem inwestycji w biogaz

Dodano Czw., 29/08/2013 - 15:41 Male zainteresowanie firm dofinansowaniem inwestycji w biogaz

Główną przyczyną małego zainteresowania konkursem jest brak informacji ile będzie wynosić dofinansowanie do jednej kWh energii. Dodatkowo inwestorzy branżowi nie dysponują odpowiednim wkładem własnym, który jest niezbędny w przypadku udzielenia kredytu bankowego. Natomiast ci inwestorzy którzy skorzystali już z dopłat do OZE, również nie chcą inwestować tłumacząc się niestabilną sytuacją na rynku.

Według eksperów z PwC, firmy doradczej, to w rękach polityków leży przyszłość polskich biogazowni. Inwestorzy czekają na konkretne ustalenia związane z poziomem wsparcia dla OZE oraz na stabilne regulacje prawne. Zaś bez uregulowania tych kwestii inwestycje są zbyt ryzykowne.

W celu podniesienia atrakcyjności konkursu wprowadzono zmiany w jego regulaminie:
– Fundusz obniżył próg minimalnego kosztu całkowitego inwestycji o połowę w stosunku do wcześniejszego konkursu do 5 mln zł. Będzie można budować znacznie mniejsze biogazownie, np. 300 kW. Złagodziliśmy też wymogi konkursu i dopuszczamy uzupełnienie dokumentacji w późniejszym terminie, choć przed pierwszą wpłatą środków oferowanych przez NFOŚiGW – mówi Witold Maziarz, rzecznik NFOŚiGW.

źródło: odnawialneżrodłaenerii.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj