MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: SłońceSłońce

Miejskie wodociągi w Kołobrzegu będą zasilane energią z fotowoltaiki

Dodano Wt., 24/03/2015 - 14:21 Miejskie wodociągi w Kołobrzegu będą zasilane energią z fotowoltaiki

Inwestycję zrealizowano na terenie Ujęcia Wody Bogucino należącego do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Kołobrzegu.

Na instalację fotowoltaiczną składa się 106 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 26,5 kW, które zamontowano na dachu, a także 648 paneli PV o łącznej mocy 162 kW, zamontowanych na gruncie.

Instalację fotowoltaiczną obsługuje 6 falowników. Jak informuje firma Opeus Energia, która odpowiadała za wykonanie instalacji, zastosowano w niej system ograniczania mocy falowników, zabezpieczający przed wypływem energii do sieci elektroenergetycznej.

Instalacja fotowoltaiczna, która powstała w Ujęciu Wody Bogucino, będzie produkować energię na potrzeby własne obiektów kołobrzeskiego MWiK.

Zakłada się, że roczna produkcja energii wyniesie 179 MWh, co stanowi 16% zapotrzebowania na energię generowanego przez obiekty Ujęcia Wody Bogucice.

Koszt całkowity inwestycji wyniósł 865,5 tys. zł netto. 75% kosztów kwalifikowanych pokryła unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, działanie 4.1. Energia odnawialna i zarządzanie energią.

Instalacja fotowoltaiczna na terenach MWiK w Kołobrzegu (foto. Opeus Energia):

źródło: www.gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj