MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

Moc wiatraków w Polsce przekroczyła 4000 MW

Dodano Nd., 26/07/2015 - 11:45 Moc wiatraków w Polsce przekroczyła 4000 MW

Urząd Regulacji Energetyki (URE) opublikował informacje o mocach zainstalowanych OZE według stanu na koniec czerwca br.

Z tabel regulatora wynika, że w II kwartale br. przybyło w Polsce około 178,4 MW zielonych mocy, a z tego około 166,1 MW w energetyce wiatrowej. Pozostałe skromne nieco ponad 12 MW nowych zielonych mocy wykazanych w danych URE przypada głównie na fotowoltaikę (prawie 9 MW).

Na koniec czerwca br. ogólny poziom zielonych mocy zainstalowanych w Polsce wyniósł blisko 6333 MW. Z tego około 4117,4 MW przypadało na energetykę wiatrową, kolejne 1008,2 MW na elektrownie biomasowe ( bez wzrostu w I półroczu br.) 191,4 MW na biogazownie, około 980 MW na elektrownie wodne i około 35,6 MW na fotowoltaikę.

 

źródło: wnp.pl

Komentarzy: 1.

  • Autor: jozekgiz
    Treść:

    Witam wszystkich na tym forum<a href="https://newjerseytoday.site/rozrywka/w-lesie-ulicy-sezamkowej-sa-latwe-przejazdzki.html">.</a> Nie wiem czy dobry dział wybrałem, ale obsługa tego forum jest skomplikowana jak dla mnie ( 56 lat) Ostanio moja wnuczka uczyła mnie jak pisać na klawiaturze, nawet mi kupiła lupe do monitora. Niektóre litery sa za małe jak na mój wzrok. Cieszę się, że moja wnuczka ciągle mi pomaga<a href=https://hydrochlorothiazide.online/klimatyzacja/haloksyl-moze-byc-szczegolnym-rodzajem-skladnika.html>.</a>

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj