MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz

Na Podkarpaciu uruchomiono drugą biogazownię rolniczą

Dodano Pon., 26/01/2015 - 11:07 Na Podkarpaciu uruchomiono drugą biogazownię rolniczą

Budowa biogazowni w Odrzechowej trwała 18 miesięcy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 8,5 mln zł. Projekt uzyskał unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

Moc elektryczna biogazowni w Odrzechowej wynosi 0,5 MWe, a moc termalna – 0,559 MWt. Szacowana roczna produkcja energii elektrycznej to 4150 MWhe, a energii cieplnej – 4640 MWht.

Podstawowymi substratami, na których oparta będzie praca biogazowni, będą m.in. obornik bydlęcy, gnojowica, kiszonki traw i kukurydzy, sianokiszonki, słoma i wysłodki buraczane.

Instalacja, którą zrealizowało konsorcjum firm z liderem H. Cegielski-Poznań S.A., jest oparta na technologii AD AGRO.

Biogazownia rolnicza w Odrzechowej to druga tego typu inwestycja na Podkarpaciu. Pierwszą biogazownię rolniczą w regionie, która powstała w Starym Mieście koło Leżajska i której moc wynosi 1 MWe, wpisano kilka miesięcy wcześniej do prowadzonego przez Agencję Rynku Rolnego Rejestru biogazowni rolniczych. Inwestorem jest spółka OZE 11.

Obecnie w Rejestrze biogazowni rolniczych ARR znajduje się 59 biogazowni rolniczych. Ostatnią dodaną inwestycją jest biogazownia o mocy 0,8 MW w Brzeźnie, w woj. zachodniopomorskim.

Źródło: gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj