MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: SłońceSłońce

Oświetlenie solarne realizowane przez FreeVolt

Dodano Pt., 06/03/2015 - 14:25 Oświetlenie solarne realizowane przez FreeVolt

Jako przodująca firma w branży OZE w Polsce FreeVolt w swojej szerokiej ofercie proponuje oświetlenie hybrydowe i solarne, a także elektrownie fotowoltaiczne oraz małe elektrownie wiatrowe. Nasza oferta z zakresu oświetlenia solarnego uwzględnia pięć rodzai lamp, w tym cztery lampy uliczne oraz jedną ogrodową-parkową. Lampy zasilane są energią słoneczną lub łącznie wiatrem i energią słoneczną. Każdy z modeli cechuje długa żywotność źródła światła – do 30 000 godzin ciągłej pracy, brak kosztów utrzymania, co oznacza szybki zwrot inwestycji, wysoką wydajność, energooszczędność oraz łatwość montażu, regulację kątową źródła światła i wysokości oświetlenia oraz bezpieczną technologię 24 V. Oferta zawiera lampy uliczne.

Spośród tysiąca ofert zrealizowanych na powierzchniach publicznych i terenach prywatnych obecnie m.in. realizowana jest inwestycja na zlecenie Urzędu Gminy w Dębnicy Kaszubskiej (woj. pomorskie, powiat słupski). Zamówienie dotyczy budowy oświetlenia drogowego - kilkudziesięciu lamp solarnych ANKONA. Model ANKONA zasilany jest wiatrem i energią słoneczną o mocy turbiny 400 W i mocy modułu PV 2×180 Wp. Autonomia pracy sięga do 24h, a parametry temperatury pracy to -20 do 30 ̊ C. W lampach wykorzystano dwa akumulatory AGM 12 V – 150 Ah. 

W ciągu ostatniego czasu zostały ponadto zamontowane lampy solarne LATINA na terenie Skansenu Lokomotyw przy ul. Kolejowej dla Miasta Zduńskiej Woli (woj. łódzkie, powiat zduńskowolski). W lampach jako źródło światła zastosowano nowoczesną oprawę LED 12W. Zasilanie lamp to moduły fotowoltaiczne o mocy 150W. Oprawy zainstalowano na ocynkowanych słupach stalowych o wysokości dostosowanej do wysokości zawieszenia oprawy 4,0 m. Wysokość zawieszenia dolnej krawędzi panelu fotowoltaicznego to 5,0 m. Oprawy zamontowano na wysięgniku, a słupy oświetleniowe na fundamentach systemowych. Słupy oświetleniowe cechuje zintegrowane źródło światła.

Kolejną inwestycją wykonaną w ostatnim okresie wraz z dostarczeniem i montażem były solarne lampy parkowo-uliczne LATINA FreeLux Sun w pasie drogowym w miejscowości Kolbudy (woj. pomorskie, powiat gdański). W lampach wykorzystano oprawę LED 20W, moduły fotowoltaiczne o mocy min. 200 Wp nachylone pod kątem 65̊ oraz akumulator VRLA 12V - 100 Ah z zabudową. Zainstalowano ponadto zaawansowany zmierzchowy cyfrowy sterownik lampy. Autonomia pracy sięga do 4 dni. Każdą z lamp zainstalowano na ocynkowanym maszcie wolnostojącym o wysokości 5 m. 

www.freevolt.pl

źródło: gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj