Mazowiecki Sojusz Energetyczny

PEP będzie przejmować projekty wiatrowe

Dodano Śr., 19/02/2014 - 10:04 PEP będzie przejmować projekty wiatrowe

Jak poinformował Polish Energy Partners (PEP) jednym z planów inwestycyjnych spółki są przejęcia firm z sektora OZE. Firma nie chce jednak jak na razie informować o szczegółach.
 
Jak podaje PEP w wydanym komunikacie, rozważane jest poszerzenie zakresu działalności grupy kapitałowej spółki poprzez przejęcia przez firmę aktywów w sektorze energetycznym, także w obszarze energetyki odnawialnej, w tym formie aportu części aktywów energetycznych firmy Polenergia Holding, która jest własnością pośredniego większościowego akcjonariusza spółki PEP. 

- Do przyjęcia takiej strategii skłaniają pojawiające się okazje inwestycyjne, poprawiające się otoczenie makroekonomiczne i regulacyjne dotyczące prowadzenia inwestycji w sektorze energetycznym, w tym również w sektorze OZE oraz możliwości finansowania projektów – podała spółka.

W wydanym oświadczeniu PEP przyznał, że realizacja długoterminowego programu inwestycyjnego uzależniona jest od pozyskania dodatkowego kapitału. Spółka rozważa jego pozyskanie z rynków dłużnych, ale także od aktualnych akcjonariuszy spółki, jak i nowych inwestorów. Celem przejęcia aktywów jest wzrost wartości spółki poprzez pozyskanie nowych, wartościowych aktywów i projektów. 

Źródło: gramwzielone.pl