MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

PEP wciąż podtrzymuje plan uruchomienia ok. 1000 MW w wietrze

Dodano Pon., 12/08/2013 - 12:01

Obecnie projekty o łącznej mocy 131,5 MW posiadają już miejscowy plan zabudowy, decyzję środowiskową, warunki przyłączenia i pozwolenia na budowę, projekty o łącznej mocy 255 MW posiadają już miejscowy plan zabudowy, decyzję środowiskową oraz warunki przyłączenia, projekty o łącznej mocy 110 MW posiadają już miejscowy plan zabudowy i warunki przyłączenia, projekty o łącznej mocy 70 MW - miejscowy plan zabudowy i decyzję środowiskową, projekty o łącznej mocy 139 MW - miejscowy plan zabudowy, a projekt o mocy 12 MW - warunki przyłączenia.


PEP podał, że po zawarciu na początku sierpnia umowy z Siemensem na dostawę i instalację turbin wiatrowych na dwie farmy o łącznej mocy 66,7 MW, zaawansowany jest również proces pozyskiwania finansowania na budowę tych farm (łączne wydatki inwestycyjne na poziomie ok. 480 mln zł). Realizacja budowy planowana jest na 2013 i 2014 rok.
Spółka przypomniała też, że przygotowuje do realizacji projekt budowy i eksploatacji elektrowni biomasowej o mocy 30 MW, którą według obecnych planów chce uruchomić w drugiej połowie 2014 roku.


- Wybrano lokalizację obiektu. Rozpoczęła się procedura przetargowa związana z pozyskaniem działki, uzyskano decyzję środowiskową oraz warunki przyłączenia do sieci. Obecnie trwają negocjacje umowy przyłączeniowej oraz prace związane z projektem technicznym obiektu, uzyskano już prawomocne pozwolenie na budowę - podał PEP.
Według spółki, uzgodniono też wstępnie warunki finansowania dłużnego z bankami.
PEP przypomniał też, że trwają także rozmowy z trzema znaczącymi przedsiębiorstwami przemysłowymi dotyczące realizacji projektów budowy i eksploatacji kolejnych elektrowni lub elektrociepłowni biomasowych o mocy 85MWt/30 MWe.

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj