MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr SłońceSłońce

Polski fundusz przejął projekty wiatrowe i fotowoltaiczne w Bułgarii

Dodano Wt., 09/04/2013 - 12:40 Polski fundusz przejął projekty wiatrowe i fotowoltaiczne w Bułgarii

Fundusz Libra Capital przejął spółkę realizującą inwestycje na bułgarskim rynku energii odnawialnej.

Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych fundusz poinformował o przejęciu 100% udziałów w mającej siedzibę w Sofii spółce New Vision Management EAD. Dzięki transakcji Libra Capital stał się właścicielem projektu farmy wiatrowej Markova Mogila, której moc ma wynieść 60 MW, a także projektu farmy fotowoltaicznej o mocy 5 MW. Wartość transakcji to 14,85 mln zł.

- Zarząd Libra Capital S.A. oświadcza, iż nabycie akcji ma charakter inwestycji długoterminowej i jest zgodne z przyjętą strategią rozwoju działalności Emitenta w branży odnawialnych źródeł energii (OZE) zakładającej budowanie wartości Emitenta poprzez inwestowanie w projekty posiadające potencjał wzrostu z uwagi na konieczne do spełnienia do roku 2020 wytyczne zawarte w dyrektywach Unii Europejskiej związane z 20%-owym udziałem „zielonej energii” w ogólnym bilansie energetycznym poszczególnych państw członkowskich oraz ogólną światową tendencję wyrażającą się w realizacji coraz większej ilości projektów OZE - czytamy w komunikacie spółki.

Zgodnie z postanowieniami umowy zawartej z zarejestrowaną na Cyprze spółką Markova Mogila Wind Farm Limited, od której Libra Capital przejął spółkę New Vision Management EAD, do końca marca przyszłego roku Markowa Mogila Wind Farm Limited zagwarantował funduszowi Libra Capital, że projekt farmy wiatrowej Markova Mogila uzyska komplet pozwoleń na budowę, za co zbywcy będzie przysługiwać dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 1 mln zł. Z kolei naruszenie tego postanowienia może skutkować karą w wysokości 2 mln zł.

- Wcześniejsze aktywności spółki w obszarze OZE to nabycie 100 proc. udziałów bułgarskiej spółki Geotherm Energy EOOD posiadającej udział w działającej instalacji solarnej o mocy 9,66 MW oraz projektach farm wiatrowych o planowanej mocy do 270 MW, a także podpisanie listu intencyjnego z funduszem inwestycyjnym DEVOLUTION EOOD, specjalizującym się w inwestycjach w branży OZE. Celem Zarządu jest osiągnięcie znaczącej pozycji w branży oraz sukcesywny wzrost wartości Spółki - informuje Libra Capital.

Źródło: www.gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj