MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz BiomasaBiomasa WiatrWiatr SłońceSłońce WodaWoda

Projekt ustawy o OZE najwcześniej za miesiąc

Dodano Czw., 31/10/2013 - 13:53

Jeszcze dwa tygodnie temu dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Gospodarki Janusz Pilitowski zapowiedział, że prace nad projektem ustawy o OZE MG zakończy na przełomie października i listopada, po czym - w wyniku decyzji ministra gospodarki - projekt zostanie skierowany do konsultacji społecznych. Taki harmonogram potwierdził również wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz. Tymczasem jak wynika z wypowiedzi cytowanego przez reo.pl Sebastiana Stępniewskiego z departamentu OZE w MG, resort gospodarki nie zakończył jeszcze prac nad projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii. 

Jak poinformował przedstawiciel resortu, MG w dalszym ciągu pracuje nad projektem ustawy o OZE, a jego publikacja i przekazanie do konsultacji będzie możliwe najwcześniej za 1 - 1,5 miesiąca. Opóźnienia mają wynikaź z faktu, że Ministerstwo Gospodarki analizuje uwagi otrzymane od branży OZE i na ich podstawie wprowadza do projektu pewne zmiany. 

Jedną ze zmian - w stosunku do założeń nowego systemu wsparcia przedstawionego przez MG we wrześniu - może być wydłużenie okresu wsparcia w postaci zielonych certyfikatów dla inwestycji zrealizowanych przed wejściem w życie nowgo systemu - do 15 lat - w stosunku do zaproponowanego wcześniej wygaśnięcia systemu ZC z końcem 2021 r.

W ubiegłym tygodniu Jerzy Pietrewicz zasygnalizował, że MG rozważa wprowadzenie do projektu ustawy o OZE 15-letniego okresu przyznawania zielonych certyfikatów dla istniejących instalacji OZE - w tym także dla instalacji współspalania węgla i biomasy, dla których resort gospodarki zapowiadał wcześniej obcięcie wsparcia. 

źródło: gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj