MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

Rekord produkcji energii wiatrowej w Polsce

Dodano Pon., 09/12/2013 - 11:07

Według "DGP", który powołuje się na dane Fortum, w czwartek wieczorem elektrownie wiatrowe produkowały w sumie 3010 MW, czyli niewiele mniej niż wynosi całkowity nominalny potencjał farm wiatrowych pracujących w naszym kraju. Wcześniejszy rekord odnotowano 1 grudnia, kiedy do sieci płynęło ok. 2936 MW energii wiatrowej. 

"Dziennik Gazeta Prawna" podkreśla jednak, że zbyt silny wiatr nie jest korzystny dla wiatraków. Gazeta powołuje się na Arkadiusza Sekścińskiego z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, który informuje, że wiatr wiejący z prędkością ponad 25 m/s może uszkodzić turbiny i wówczas automatycznie ogranicza się obroty turbin. 

Wiejący w ubiegłym tygodniu silny wiatr spowodował straty u operatora jednej z elektrowni wiatrowych w Wielkopolsce. Jak podaje "Głos Wielkopolski", huragan Ksawery zniszczył jedną z 
elektrowni wiatrowych pracujących w powiecie wrzesińskim. 

Jak informuje cytowany przez "Głos Wielkopolski" st. kpt. Marek Mikołajczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Wrześni, w wyniku wyładowania urwało się śmigło z generatorem. Turbina spadła na ziemię, wypadek nie naruszył jednak konstrukcji wieży. 

 

źródło: http://gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj