Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Renusol prezentuje nowy system mocowania instalacji PV bez użycia szyn

Dodano Śr., 15/04/2015 - 16:09 Renusol prezentuje nowy system mocowania instalacji PV bez użycia szyn

„W zależności od ilości miejsca dostępnego na powierzchni dachu mocowanie modułów w układzie pionowym umożliwia zwiększenie ich liczby, a tym samym wydajności instalacji. Za montażem modułów fotowoltaicznych w układzie pionowym zamiast poziomego mogą także przemawiać względy estetyczne. Dlatego też powiększyliśmy rodzinę produktów MetaSole o serię MS+ Portrait", mówi Felix Janssen, menedżer produktu w firmie Renusol.W tym celu specjalista w dziedzinie systemów mocowań przeanalizował 270 profili blachy trapezowej 20 największych producentów europejskich. „System montażowy MS+ Portrait jest bardzo ekonomiczny i przystosowany do wszystkich rodzajów modułów oraz większości profili blach trapezowych. W celu maksymalnego ułatwienia pracy monterów dopracowaliśmy kilka szczegółów technicznych. Dzięki temu udało się skrócić czas montażu do około 10 minut na każdy kilowat mocy szczytowej".

 420420

Dzięki temu, że w przypadku wsporników montażowych serii MS+ Portrait paski uszczelniające są już wstępnie zamocowane, monter nie musi ich pojedynczo przyklejać do powierzchni dachu. Ponadto wkręty można mocować w dowolnym miejscu szyny, dzięki czemu nadaje się ona do każdego rodzaju blachy pokryciowej bez względu na jej żłobkowanie. „W szynach innych producentów często nawiercone są otwory, których rozstaw nie zawsze pokrywa się z odległościami pomiędzy żłobkami blachy trapezowej. Skutkuje to automatycznie nieprawidłowym mocowaniem śrub i może być przyczyną nieszczelności pokrycia dachowego", wyjaśnia Janssen. Wsporniki montażowe serii MS+ Portrait o wysokości 39 milimetrów zapewniają dobrą wentylację od tylnej strony modułów.

 

Rozwiązanie MS+ Portrait umożliwia niezawodny montaż modułów fotowoltaicznych zarówno na prawie płaskich dachach o nachyleniu 3 stopni, jak i na stromych powierzchniach nachylonych pod kątem 70 stopni. Niewielka masa systemu, wynosząca 3 kg w przeliczeniu na jeden kilowat mocy szczytowej, sprawia, że może być on stosowany również na dachach obiektów przemysłowych z niskim obciążeniem granicznym. Materiały niezbędne do montażu 1 kWp mieszczą się w opakowaniu wielkości pudełka po butach, umożliwiając zaoszczędzenie kosztów logistycznych i transportu.

MSplus Portrait

Cechą łączącą system MS+ Portrait ze wszystkimi produktami firmy Renusol jest jego przemyślana prostota i kompatybilność z pozostałymi komponentami producenta. Może być on używany między innymi w połączeniu z nowym uchwytem uniwersalnym RS1, pełniącym funkcję zarówno zacisku środkowego, jak i krańcowego, co jeszcze bardziej upraszcza proces planowania, zamawiania materiału oraz montażu instalacji.

 

Firma Renusol zaprezentuje swoje nowe produkty na targach Intersolar organizowanych w terminie 10–12 czerwca 2015 r. w Monachium w Niemczech.

 

źródło: www.odnawialnezrodlaenergii.pl