MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: SłońceSłońce

Rozpoczęła się budowa największej farmy fotowoltaicznej w Polsce

Dodano Czw., 23/01/2014 - 09:32 Rozpoczęła się budowa największej farmy fotowoltaicznej w Polsce

Moc planowanej instalacji PV to 1,36 MWp, co sprawia, że po oddaniu jej do użytku będzie to największa farma fotowoltaiczna w Polsce. Obecnie największą tego typu inwestycją w naszym kraju jest farma fotowoltaiczna w Wierzchosławicach, której moc wynosi 1 MW i którą uruchomiono jesienią 2011 r. Autorzy projektu w Wierzchosławicach planowali początkowo rozbudowę instalacji PV o kolejne 0,8 MW, jednak swoich planów nie zrealizowali w obliczu zamieszania z projektem ustawy o OZE i niepewności co do nowych zasad wsparcia dla producentów zielonej energii. 

Budowa farmy fotowoltaicznej w miejscowości Gierczyce rozpoczęła się pod koniec ubiegłego miesiąca i jest realizowana przez firmę Oberhauser Solar-Befestigungssystme GmbH. 

- Pod koniec grudnia zakończono wbijanie 928 fundamentów palowych, na których zostanie zamocowana stalowa konstrukcja wsporcza. Optymalne dopasowanie konstrukcji stalowej do położenia terenu pozwala na zastosowanie dużych stołów w bardzo konkurencyjnej cenie. Na 232 stołach 6x4 zostanie zamocowanych 5568 modułów polikrystalicznych - powiedział portalowi Gramwzielone.pl Andrzej Zyber, generalny menedżer firmy Oberhauser Solar-Befestigungssystme GmbH. 

Dla niemieckiej firmy jest to kolejny projekt instalacji fotowoltaicznej realizowany w Polsce. Wcześniej projekty tego typu wykonała ona też w Niemczech, Danii, Rumunii i we Włoszech. Oberhauser ma na koncie w sumie kilkaset megawat zrealizowanych projektów. W instalacji systemów PV w Polsce niemiecka firma współpracowała z wieloma polskimi firmami m.in. Agnes-Elektromax, PVLAB, Solar Energy SA, Xdisc, MPL, T&T PROENERGY, Opa-Labor czy Solar Energy SA, z którą Oberhauser zbudował instalację o mocy 40 kW w miejscowości Lubartów oraz system PV w miejscowości Bożepole Wielkie.

źródło: gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj