MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz BiomasaBiomasa WiatrWiatr

Rząd: w Polsce postawimy na energię wiatrową, biomasę i biogaz

Dodano Pon., 21/10/2013 - 16:05 Rząd: w Polsce postawimy na energię wiatrową, biomasę i biogaz

W tym momencie ważne jest wprowadzenie w życie dużego trójpaku energetycznego. Zdaniem posła PO powinien on trafić do Sejmu jeszcze w tym roku, a przepisy wejdą w życie w połowie 2014 roku. Zapewni to nie tylko stabilne warunku do rozwoju polskiego sektora OZE, ale również pozwoli producentom odnawialnej energii na jej sprzedaż po ustalonej cenie, która będzie stała przez 15 kolejnych lat.

 

Umożliwić ma to system aukcyjny, gdzie aukcje będą prowadzone na dwóch płaszczyznach: dla instalacji o mocy powyżej 1 MW oraz w przedziale mocy 40 kW do 1 MW. Inwestor, aby zwyciężyć będzie musiał zaproponować najniższą cenę, co zapewnia faworyzację instalacji o najniższych kosztach produkcji. Oprócz tego producenci energii będą mogli korzystać z dotychczasowego systemu wsparcia w postaci zielonych certyfikatów, jednak nie dłużej niż do 2021 roku.

 

Wykorzystanie biomasy poprzez współspalanie z węglem dostarcza około połowę zielonej energii na polskim rynku. Ministerstwo Gospadarki, w związku z licznymi protestami organizacji ekologicznych, podjęło decyzję o ograniczeniu dofinansowania o połowę dla tego typu instalacji.

źródło: odnawialnezrodlaenergii.pl

 

 

Komentarzy: 1.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj