MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz BiomasaBiomasa WiatrWiatr SłońceSłońce WodaWoda

URE: Rekordowa liczba wydanych zielonych certyfikatów

Dodano Pt., 13/09/2013 - 11:00 URE: Rekordowa liczba wydanych zielonych certyfikatów

Według stanu na 11 września 2013 r. w tym roku regulator wydał blisko 12 tys. (11 854) świadectw pochodzenia OZE. Tymczasem w ciągu całego ubiegłego roku wydano ich w sumie o niespełna 3 tysiące więcej - 14 798.

Tegoroczny rezultat jest wynikiem ciągłego doskonalenia procesu wydawania świadectw pochodzenia energii elektrycznej przez Departament Systemów Wsparcia URE.

W dalszym ciągu regulator prowadzi postępowania administracyjne dotyczące wniosków o wydanie świadectw pochodzenia na łączny wolumen energii elektrycznej wytworzonej w 2013 r. w wysokości ok. 3,4 TWh. Postępowania te zostaną zakończone po zgromadzeniu materiału dowodowego pozwalającego na merytoryczne rozpatrzenie wniosków poprzez wydanie świadectwa pochodzenia, bądź wydanie postanowienia o odmowie jego wydania.

Jednocześnie, celem usprawnienia procesu wystawiania zielonych certyfikatów, w Urzędzie Regulacji Energetyki trwają intensywne prace w zakresie przygotowania do konsultacji nowego modułu w systemie komputerowym - Wnioski OZE. Rozwiązanie to pozwoli na ubieganie się o wydanie świadectwa pochodzenia przez Internet. Korzystanie z modułu umożliwi zatem nie tylko utworzenie wniosku o wydanie certyfikatu, lecz także jego wysłanie drogą elektroniczną w celu wstępnej weryfikacji zawartych w nim danych przez system URE oraz otrzymywanie informacji o stanie wniosku i etapach postępowania.

Zastosowanie tego narzędzia pozwoli także na wyeliminowanie najczęściej pojawiających się nieprawidłowości we wnioskach o wydanie świadectw pochodzenia OZE.

Zgodnie z harmonogramem działań realizowanych w URE, przedstawienie pierwszej wersji modułu do konsultacji na stronie internetowej Urzędu, zostało zaplanowane na październik br. Pełne wdrożenie nowego rozwiązania nastąpi w styczniu 2014 r

źródło: gramwzielona.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj