MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz BiomasaBiomasa WiatrWiatr SłońceSłońce WodaWoda KlastryKlastry

URE tłumaczy jak liczyć emisje CO2 w aukcjach dla OZE

Dodano Śr., 05/07/2017 - 15:29

Urząd Regulacji Energetyki przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy OZE, sprzedaż energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii, w których emisja CO2 jest nie większa niż 100 kg/MWh, o stopniu wykorzystania mocy zainstalowanej elektrycznej większym niż 3 504 MWh/MW/rok, dokonywana jest w drodze odrębnej aukcji, dedykowanej jednostkom wytwórczym spełniającym kryteria określone w przepisach tej ustawy.

URE zaznacza, że przygotował stanowisko w tej sprawie „w związku ze zgłaszanymi przez uczestników rynku wątpliwości interpretacyjnymi" związanymi z właściwym określeniem poziomu emisji CO2 w odniesieniu do instalacji odnawialnych źródeł energii zgłaszanych do aukcji dla OZE. 

Urząd zaznacza, że o ile problem emisyjności nie występuje w przypadku instalacji wytwarzających energię wiatru, energię promieniowania słonecznego, energię aerotermalną, energię geotermalną, energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, o tyle może dotyczyć instalacji wytwarzających energię elektryczną w procesie spalania paliw, w tym m.in. biogazu, biogazu rolniczego, biomasy lub biopłynów.

Sposób obliczania emisji powstających przy wytwarzaniu energii w tych technologiach URE publikuje w informacji, która jest dostępna pod tym linkiem.

red. gramwzielone.pl

http://gramwzielone.pl/trendy/26781/ure-tlumaczy-jak-liczyc-emisje-co2-w-aukcjach-dla-oze

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj