MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz KlastryKlastry

URE tłumaczy jak uzyskać efekt zachęty dla biogazowni

Dodano Śr., 22/08/2018 - 11:10

Zgodnie z art. 47a. ust. 1 ustawy o odnawialnych źródłach energii, wytwórca, który zamierza wytwarzać biogaz rolniczy w instalacji odnawialnego źródła energii oraz chce uzyskać świadectwo pochodzenia biogazu rolniczego, ma obowiązek złożyć do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o wydanie urzędowego potwierdzenia efektu zachęty.

Taki wniosek ma zawierać, zgodnie z art. 47a. ust. 2 ustawy o OZE, imię i nazwisko oraz adres zamieszkania albo nazwę i adres siedziby wytwórcy, a także opis techniczno-ekonomiczny projektowanej inwestycji, na podstawie którego URE stwierdzi czy projektowana inwestycja zostałaby zrealizowana w przypadku, gdy dla biogazu rolniczego wytworzonego w instalacji, której dotyczy projektowana inwestycja, nie przysługiwałoby świadectwo pochodzenia biogazu rolniczego.

Inwestor, który uzyska postanowienie o odmowie wydania urzędowego potwierdzenia efektu zachęty dla projektowanej inwestycji, nie może wnioskować do URE o wydanie świadectwa pochodzenia biogazu rolniczego wytworzonego w planowanej instalacji.

Na stronie URE został opublikowany pakiet informacyjny dla wytwórców biogazu rolniczego występujących o potwierdzenie efektu zachęty.

Instrukcja i formularz są dostępne na stronie Urzędu Regulacji Energetyki pod tym linkiem.

red. gramwzielone.pl

http://gramwzielone.pl/bioenergia/32516/ure-tlumaczy-jak-uzyskac-efekt-zachety-dla-biogazowni

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj