MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

Vestas zaprezentował nowe modele turbin wiatrowych

Dodano Wt., 09/04/2013 - 12:49 Vestas zaprezentował nowe modele turbin wiatrowych

Czołowy producent elektrowni wiatrowych opracował trzy nowe warianty turbiny o mocy 3 MW.

Nowe modele zaprezenentowane przez duńską firmę to V112-3.3MW, V117-3.3MW oraz V126-3.3MW. Zostały one skonstruowane na podstawie modelu V112-3.0MW, a ich seryjna produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Vestas poinformował, że na nowe modele turbin otrzymał już trzy zamówienia w sumie na 100 MW. Jednym z projektów, który zostanie wyposażony w nowe turbiny Vestasa, będzie farma wiatrowa Noerhede Hjortmose - największy projekt lądowej farmy wiatrowej w Danii.

Jak informują Duńczycy, zastosowanie nowych turbin ma znacząco poprawić uzyski energii w zaopatrzonych w nie farmach wiatrowych. Według Vestasa zastosowanie turbiny V126-3.3MW przeznaczonej do pracy w miejscach charakteryzujących się słabą wietrznością - w porównaniu do turbiny V112-3.0MW - może poprawić roczny uzysk energii prawie o 20%.

W 2012 roku Vestas pierwszy raz od lat stracił pozycję globalnego lidera sprzedaży elektrowni wiatrowych na rzecz amerykańskiego GE, a spowolnienie dynamiki rozwoju sygnalizowały kolejne zwolnienia i stopniowe ograniczanie produkcji. Ostatnio jednak Duńczycy podpisali gigantyczny kontrakt na dostawę 166 elektrowni wiatrowych V100-1.8MW wraz z 20-letnią umową na serwisowanie - dla projektu farmy wiatrowej Blackspring Ridge Wind Project o mocy 299 MW, która powstanie w kanadyjskiej prowincji Alberta.

Źródło: www.gramwzielone.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj