MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: WiatrWiatr

Wielkopolska: Farma wiatrowa EDP Renewables uruchomiona

Dodano Pon., 09/09/2013 - 11:11 Wielkopolska: Farma wiatrowa EDP Renewables uruchomiona

EDP Renewables uruchomił swoją trzecią w Polsce farmę wiatrową. Inwestycja zlokalizowana jest w gminie Gołańcz w Wielkopolsce. Spółka posiada już dwie farmy wiatrowe: w Margoninie i w Korszach.

Farma w Gołańczy składa się z 53 elektrowni, każda o mocy 1,5 MW. Jak informuje EDPR, energia elektryczna wytworzona w wiatraków zasili do 80 tys. gospodarstw domowych.

„Farma wiatrowa Pawłowo przyczyni się do realizacji zobowiązań Polski wobec UE dot. rozwoju odnawialnych źródeł energii. Wzmocni też bezpieczeństwo energetyczne kraju i przyczyni się do zmniejszenia szkodliwych emisji CO2, NOx i pyłu” – czytamy w komunikacie prasowym.

Inwestycja w gminie Gołańcz poprawiła również lokalną infrastrukturę drogowej. Podczas prac przygotowawczych do budowy farmy wiatrowej wyremontowano w sumie ok. 27 km lokalnych dróg. Jak zapewnia EDPR, funkcjonowanie farmy wiatrowej będzie również prowadzić do ożywienia aktywności gospodarczej w regionie i zapewnienia dodatkowego dochodu dla samorządu i właścicieli gruntów.

źródło: reo.pl

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj