MSE

Mazowiecki Sojusz Energetyczny

Baza wiedzy i aktualności o energii odnawialnej

Aktualności Drukuj Drukuj Small Medium Large

KATEGORIE: BiogazBiogaz

Wnioski z konferencji "Biogaz- praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię"

Dodano Nd., 08/12/2013 - 10:12

28 listopada br. w Warszawie odbyła się siódma edycja konferencji ''Biogaz – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię''. Spotkanie poświęcone było aktualnym możliwościom inwestycji w zieloną energię i zgromadziło ponad 100 inwestorów. Kolejne edycje konferencji stanowią odpowiedź na dyrektywę Unii Europejskiej przewidującą co najmniej 15% udziału energii odnawialnej w całkowitym bilansie energetycznym Polski do 2020 roku.

 

Czwartkowa konferencja stanowiła przede wszystkim forum kontaktów i wymiany doświadczeń dla podmiotów poruszających się w temacie biogazu oraz wszystkich zainteresowanych wejściem w branżę. Szeroko omawiano także obecne uwarunkowania związane z pracami nad kontrowersyjną ustawą o OZE. Wydarzenie spotkało się z dużym zaciekawieniem, między innymi ze strony inwestorów zainteresowanych biogazowniami, w tym przedstawicieli samorządów lokalnych, dostawców technologii i surowców, a także kadry zarządzającej oraz specjalistów z obszarów ochrony środowiska oraz strategii i rozwoju energetycznego.

Celem organizacji konferencji jest umożliwienie uczestnikom kolejnych jej edycji poszerzenia swojej wiedzy o informacje dotyczące możliwości wykorzystania biogazu w ich działalności. Wykładowcy-praktycy przybliżają zainteresowanym tematy prawne, zagadnienia dotyczące finansowania inwestycji oraz praktyczne aspekty inwestycji w biogazownie.

Rozwijana w kolejnych edycjach konferencji tematyka związana z biogazem cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno uczestników – stale rosnąca liczba przedstawicieli samorządów lokalnych oraz dużych, liczących się na rynku przedsiębiorstw – jak i mediów oraz prestiżowych organizacji branżowych i ministerstw. Czwartkowa konferencja stanowiła przede wszystkim forum kontaktów i wymiany doświadczeń dla podmiotów poruszających się w temacie biogazu oraz wszystkich zainteresowanych wejściem w branżę.

więcej w sprawozdaniu: http://chronmyklimat.pl/theme/UploadFiles/File/_2013_pliki/12/Sprawozdanie_biogaz_7.pdf

źródło: chronmyklimat.pl 

Komentarzy: 0.

Zaloguj aby móc dodać komentarz.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
 
Zgłoś błąd na stronie
 

Dołącz do nas!

zaloguj się lub zarejestruj i korzystaj w pełni z naszego serwisu

zaloguj zarejestruj